Aquavibron - masaż wibracyjny

masaż wibracyjny milanówek

O tym, że masaż leczniczy potrafi mieć zbawienne skutki dla naszego organizmu, nikogo dziś nie trzeba przypominać. O zaufaniu, jakie mamy do masaży tego typu świadczy zresztą to, że ich liczba systematycznie rośnie, a podmioty, które je oferują, systematycznie proponują nam nowe rozwiązania. Jednym z nich jest masaż wibracyjny, który poleca się przede wszystkim osobom zmagającym się z bólami międzyżebrowymi i bólami kręgosłupa.

Aquavibron - co to jest?

Masaż wibracyjny jest możliwy do wykonania dzięki specjalnemu aparatowi. Nosi on nazwę Aquavibron, która z czasem stała się określeniem używanym powszechnie dla nazwania samego masażu. Działanie sprzętu nie jest zresztą skomplikowane. Posiada on specjalny wąż z gumową membraną służący do przepuszczania przez niego wodę. To właśnie membrana ma tu zresztą kluczowe znaczenie wibrując z mniejszą lub większą intensywnością w zależności od tego, jakie ciśnienie ma woda przepływająca przez wąż. Samych membran urządzenie ma zresztą co najmniej kilka tak, aby można było dopasować je do konkretnego schorzenia, z którym w danym momencie zmaga się pacjent. Bez względu zresztą na to, jaki jej rodzaj zostanie użyty w trakcie trwania zabiegu, drgania membrany są odbierane przez obecne w naszym organizmie czuciowe zakończenia nerwowe. To właśnie dlatego już po zakończeniu zabiegu można spodziewać się poprawy ruchomości stawów oraz mięśni, lepszego ukrwienia oraz lepszego odżywienia i szybszej regeneracji tkanek.

Masaż wibracyjny – wskazania

Aquavibron to masaż zalecany przede wszystkim pacjentom zmagającym się z bólami kręgosłupa, artretyzmem, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zanikiem i bólem mięśni oraz z przykurczami. To także doskonałe rozwiązanie przy zaburzeniach krążenia obwodowego i różnego rodzaju urazach, w tym zwłaszcza tych, które dotyczą tkanek miękkich. Dobre rezultaty potrafi jednak przynosić także wtedy, gdy pacjenci skarżą się na bóle międzyżebrowe, zapalenia korzonków, dyskopatię, a nawet znieczulicę skóry. Pomaga też sportowcom z problemem tak zwanego łokcia tenisisty.