Magnetoterapia

magnetoterapia milanówek

Leczenie polem magnetycznym to zyskująca na popularności metoda skierowana przede wszystkim do osób odczuwających przewlekłe bóle, w tym bóle reumatyczne, jak również do osób cierpiących ze względu na stany zapalne oraz wymagające wsparcia w regeneracji tkanek. W świecie medycyny estetycznej jest to przede wszystkim zabieg odmładzający, poprawiający elastyczność skóry oraz przywracający jej odpowiednią kondycję po różnego rodzaju urazach.

Diagnozowanie i leczenie z użyciem magnetyzmu

Magnetyzm to zjawisko szeroko wykorzystywane w nowoczesnym obrazowaniu tkanek. W obrazowaniu wykorzystuje się fakt, że różne tkanki w różnym stopniu reagują na pole magnetyczne, dzięki czemu można wykonać dokładną mapę wewnętrznych powłok ciała bez konieczności ich rozcinania i fizycznego docierania do nich przy pomocy zabiegów chirurgicznych.

W przypadku zabiegów leczniczych większe znaczenie ma fakt, iż tkanki człowieka same wykazują właściwości magnetyczne. Związane jest to głównie z rozpuszczaniem się w ich wnętrzu substancji organicznych i nieorganicznych, które tworzą jony o ujemnym bądź dodatnim ładunku elektrycznym. Pole magnetyczne jest dzięki temu w stanie bezpośrednio oddziaływać na tkanki wewnątrz organizmu poprawiając ich funkcjonowanie bez wywoływania praktycznie jakichkolwiek skutków ubocznych. Szczególną ostrożność należy jedynie stosować u osób z zakrzepowym zapaleniem żył, ze skłonnością do krwawień u osób posiadających rozrusznik serca.

Częstotliwość impulsów i natężenie pola

Magnetoterapia w Milanówku prowadzona jest poprzez wysyłanie do tkanek impulsów o określonym natężeniu i częstotliwości:

- Niska częstotliwość i niskie natężenie leczy ostre stany zapalne;
- Średnia częstotliwość i średnie natężenie pomaga w stanach podostrych;
- Wysoka częstotliwość i wysokie natężenie to terapia chorób przewlekłych.

W ostatnich latach magnetoterapia wykorzystywana jest także w terapii depresji. Stosuje się wtedy impulsy skierowane na głowę i właściwościach typowych dla walki ze stanami podostrymi.