Masaż gorącą świecą

masaż gorącą świecą milanówek

Masaż to jedna z najstarszych i zarazem najskuteczniejszych metod pozytywnego oddziaływania na organizm, jakie są z nami już w zasadzie od samego początku istnienia medycyny, dzisiaj określanej jako ludowa albo alternatywna. Na szczęście przez tysiąclecia wielka wartość, jaką jest masaż, nie została zapomniana, ale była w sposób kreatywny rozszerzana. Jednym z najlepszych rodzajów masażu, z jakiego możemy obecnie korzystać, jest masaż gorącą świecą.

Gorąca świeca w masażu

Masowanie z wykorzystaniem gorącej świecy jest w zasadzie nazwą marketingową tej formy masażu, ponieważ wskazuje tylko na główny element, jaki jest tutaj wykorzystywany. Prawda o tym rodzaju masażu jest taka, że można by sobie poradzić spokojnie bez świecy i zastąpić ją po prostu źródłem ciepłego wosku, który trafiałby na skórę. Masaż wykorzystujący świecę to masaż korzystający z wosku, olejków eterycznych i przede wszystkim odpowiednio dawkowanego ciepła do wywierania jak najbardziej konkretnych i nawet dających się zmierzyć efektów.

Relaks i aromaterapia

Technika ta jest połączeniem aromaterapii oraz relaksacji. Wykorzystuje się w niej masło shea, olejek jojoba, wosk pszczeli, witaminę E i olejki eteryczne, których wspólnym zadaniem jest w pierwszej kolejności zmniejszyć napięcie mięśniowe skóry i tkanek bezpośrednio pod nią. Nie chodzi tylko o mięśnie poprzecznie prążkowane, ale także o mięśnie gładkie, które pracują zupełnie niezależnie od naszej woli i oddziaływanie na nie musi być poniekąd pośrednie. Taki masaż nawilża i uelastycznia skórę, skutecznie zamyka pory i co bardzo ważne, jest to też masaż antycellulitowy. Ostatni z tych efektów uzyskiwany jest poprzez odpowiednie prowadzenie dłoni po mocno rozgrzanej woskiem skóry. Wosk podtrzymuje temperaturę, co poprawia skuteczność zabiegu. Wszystkie składniki wykorzystywane przy masażu są naturalne.