Masaż stemplami ziołowymi

masaż stemplami ziołowymi milanówek

Coraz więcej osób żyje w olbrzymim stresie, co odbija się negatywnie na ich zdrowiu i formie. Mała ilość ruchu, siedząca praca, albo przeciwnie, przeciążenie organizmu na skutek zbyt szybkiego tempa życia – wszystko to prowadzi do silnego napięcia. Dobrze jest więc od czasu do czasu zrobić coś dla siebie – na przykład zgłosić się na odprężający masaż. Najlepiej taki, który zadba również o zmysł zapachu, wykorzystując odpowiednie, ziołowe mieszanki, dla jeszcze lepszego odprężenia. Masaż stemplami ziołowymi jest fantastycznym sposobem na odprężenia ciała i umysłu jednocześnie!

Na czym polega masaż stemplami ziołowymi?

Masaż stemplami ziołowymi praktykowano w Tajlandii już 400 lat temu. Jest to masaż wykorzystujący odpowiednio zmieszane zioła, które oddają swój aromat i właściwości do skóry człowieka. Mieszanka ziołowa ukryta jest w specjalnych, bawełnianych torebkach, zwanych właśnie stemplami ziołowymi. To nimi wykonywany jest masaż ciała. Jakie zioła wchodzą w skład takiej mieszanki? To trawa cytrynowa, kurkuma, kafir, a także kamfora. Do tego dochodzą liście eukaliptusa, imbir lekarski oraz cynamonowiec. Białe, bawełniane torebeczki podgrzewane są na parze, dzięki czemu zioła uwalniają swój aromat oraz cenne składniki.

Co daje masaż stemplami ziołowymi?

Masaż stemplami ziołowymi znakomicie odpręża. Pozwala się zrelaksować, zapomnieć o wszystkim, odstresować. Wykazuje również działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, oddziałując pozytywnie na układ krążenia i układ odpornościowy. Co więcej, mieszanka specjalnie dobranych ziół pobudza także przemianę materii i wspomaga odtruwanie organizmu. W miarę jak wychodzą z niego toksyny, poprawia się także ogólne samopoczucie. Orzeźwiające aromaty oczyszczają też świetnie zatoki i płuca. Kto może i powinien zgłosić się na taki masaż? Polecany jest on szczególnie osobom zmęczonym, przemęczonym i zestresowanym. Ludziom, którzy ulegli jakiemuś wypadkowi czy przeszli chorobę i są na rekonwalescencji. Także sportowcy, którzy cierpią z powodu bólu mięśni znajdą w masażu stemplami ziołowymi doskonałe remedium na odczuwane dolegliwości.