Zabiegi rehabilitacyjne - oferta

terapia indywidualna milanówek

Terapia indywidualna

Polega na odpowiedniej pracy z pacjentem dostosowanej do jego indywidualnych możliwości i potrzeb. Terapia odbywa się na zasadzie powszechnie znanych metod i koncepcji fizjoterapeutycznych (Matiland, PNF) oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Przeznaczona jest dla osób ze schorzeniami narządu ruchu (bóle i ograniczenia stawowe, bóle mięśniowe, stany po urazach, choroby reumatyczne), układu nerwowego (udary, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, dyskopatie, nerwobóle) oraz w chorobach ogólnoustrojowych, które ograniczają codzienne funkcjonowanie pacjenta.

masaż klasyczny milanówek

Masaż klasyczny

Polega na mechanicznym oddziaływaniu na tkankę skórną, podskórną oraz mięśniową za pomocą odpowiednich chwytów stosowanych przez terapeutę. Zaangażowane w ten proces zostają takie układy jak krwionośny czy nerwowy. Może być stosowany jako masaż relaksacyjny, którego celem jest wyciszenie i odprężenie organizmu lub też jako masaż leczniczy, wspomagający zwalczanie wielu chorób i jest ukierunkowany na odpowiednią cześć ciała, wspomagany ruchami biernymi, stretchingiem lub technikami powięziowo – mięśniowymi.

masaż gorącymi kamieniami milanówek

Masaż gorącymi kamieniami

Swoje korzenie ma w kulturze Dalekiego Wschodu. Wykonywany za pomocą gładkich, bazaltowych kamieni z zastosowaniem odpowiednich technik manualnych. Główną właściwością kamieni jest długie i intensywne utrzymywanie ciepła. Masaż działa odprężająco, wyciszająco i łagodząco na organizm.

masaż tajski milanówek

Masaż tajski

Masaż wykonywany jest na macie. Głównym bodźcem działającym na organizm jest intensywny, głęboki ucisk wykonywany za pomocą dłoni, kciuków, łokci, przedramion i stóp terapeuty. Łączy ze sobą elementy akupresury, jogi i stretchingu.

masaż gorącą święcą milanówek

Masaż gorącą świecą

Wywodzi się z krajów Orientu. Łączy technikę relaksacyjną i aromaterapię z miłym i odprężającym odczuciem ciepła olejku ze świecy, składającego się z naturalnych składników (masło shea, olejek jojoba, wosk pszczeli, witamina E i olejki eteryczne). Doskonale nawilża, odżywia i uelastycznia skórę oraz działa antycelluitowo.

masaż stemplami ziołowymi milanówek

Masaż stemplami ziołowymi

Wykonywany jest przy pomocy bawełnianych sakiewek napełnionych odpowiednią mieszanką ziół, które przed zabiegiem są podgrzewane aby uwolnić ich lecznicze działanie. Zbawienne działanie ziół znane jest od stuleci, dlatego nie powinno dziwić antyseptyczne, przeciwbólowe, odprężające oraz regenerujące działanie tego masażu.

masaż bańką chińską milanówek

Masaż bańką chińską

Wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Jej działanie oparte jest na zasadzie powstającego podciśnienia pomiędzy masowanym ciałem a bańką. Ujędrnia, odpręża, wspomaga procesy odchudzania, przepływ krwi żylnej i limfy.

masaż wibracyjny milanówek

Aquavibron

Zabieg polegający na masażu wibracyjnym przy zastosowaniu specjalistycznego urządzenia, w którym przepływająca woda wytwarza wibracje w membranie. Masaż działa odprężająco i rozluźniająco na organizm. Zalecany jest do stosowania przy nadmiernym napięciu mięśniowym, stanach pourazowych, nerwobólach.

zabieg ciepłoleczniczy milanówek

Sollux

Zabieg ciepłoleczniczy. Jego działanie polega na zastosowaniu promieniowania podczerwonego. Powoduje to podniesienie temperatury tkanek co skutkuje zmniejszeniem napięcia mięśni, zwiększeniem ukrwienia, poprawieniem metabolizmu tkanek oraz zmniejszeniem bólu.

zabieg laserowy milanówek

Laser

Zabieg polega na dostarczeniu do komórek energii emitowanej przez laser. Efektem tego jest przede wszystkim działanie na poziomie komórkowym, gdzie wpływa na ich procesy metaboliczne, podział i skład błon komórkowych. Wiąże się to z przyspieszeniem procesów regeneracyjnych i odblokowaniem pożądanych reakcji wewnątrz komórek. Zalecany jest w leczeniu trudno gojących się ran, blizn pooperacyjnych, przeciążeniach i stanach zapalnych ścięgien (ścięgno Achillesa, ,,łokieć tenisisty”, ,,łokieć golfisty”)

elektroterapia milanówek

Elektroterapia

Zabieg wykorzystuje takie właściwości komórek jak ich pobudliwość i przewodnictwo. Oddziałujemy w nim na nerwy i mięśnie. Zabieg działa przede wszystkim przeciwbólowo, poprzez blokowanie informacji bólowej docierającej do ośrodkowego układu nerwowego, usuwanie związków pobudzających receptory bólowe i uwalnianie endorfin. Wyróżniamy różne rodzaje prądów elektrycznych w zależności od ich częstotliwości i przebiegu. Nasza oferta zawiera prąd stały, diadynamiczny, interferencyjny, Traeberta, TENS..

ultradźwięki milanówek

Ultradźwięki

Zabieg, w którym wykorzystywane są fale mechaniczne powodujące delikatny „mikromasaż” tkanek położonych głęboko przy jednoczesnym braku odczuwania jakichkolwiek wrażeń czuciowych. Zabieg zwiększa przenikanie substancji przez błony komórkowe oraz wpływa na zmianę właściwości płynów tkankowych. Poprawia ich odżywienie, ukrwienie oraz elastyczność. Ultradźwięki pomocne są m.in. w leczeniu ostrogi pietowej, blizn, stanów bólowych, miejscowo zwiększonego napięcia mięśniowego.

magnetoterapia milanówek

Magnetoterapia

Umieszczenie organizmu w obrębie emitowanego pola magnetycznego wywołuje w tkankach wiele efektów. Oddziaływuje na znajdujące się w nim cząsteczki takie jak jony i elektrony. Wynikiem tego procesu jest przyspieszenie przyswajania tlenu w komórkach oraz przyspieszenie procesów regeneracyjnych i metabolicznych. Ważnymi elementami jest pozytywny wpływ pola magnetycznego na układ krążenia, przyspieszenie zrostu kostnego, regenerację uszkodzonych tkanek oraz działanie przeciwbólowe.

krioterapia miejscowa milanówek

Krioterapia miejscowa

Krioterapia jest zabiegiem zimnoleczniczym. Ochłodzenie tkanek powoduje zmniejszenie bólu oraz zachamowanie stanu zapalnego. Wpływa, także na zmniejszenie krwawien, obrzekow, obnizenie pobudliwosci układu nerwowego oraz napięcia mięśniowego.